Podráždené oči

Staráte sa o svoje telo primerane? A čo vaše oči?

Sedíte hodiny pred počítačom či televízorom a denne si zaťažujete zrak. Oči sú často vystavené klimatizácii, zlému osvetleniu a mnohým ďalším faktorom. O zraku hovoríme,  že je najdôležitejší zmysel, no naša starostlivosť o oči je minimálna a pritom by mala byť taká samozrejmá, ako je umývanie rúk či čistenie zubov.
Človek je tvor vizuálny. Zrakom získava viac ako 80% informácií z vonkajšieho prostredia. Z tohto pohľadu je zrak jeho najvýznamnejší zmysel. V dnešnej dobe pôsobí na naše oči množstvo faktorov. Prirodzene, nie je možné úplne vylúčiť vplyv týchto faktorov, je však možné mnohé rizikové faktory aspoň minimalizovať a to i každodennou starostlivosťou o naše oči. Mnohým problémom s očami nezabránime, ale kvalitnou a pravidelnou očnou hygienou im pomôžeme udržať sa vo výbornej kondícii.

Každodennou starostlivosťou o oči môžeme predchádzať problémom s očami v budúcnosti.

Veľa sa hovorí o nevyhnutnosti sa chrániť, menej však už o ochrane očí. Pritom oči sú najexponovanejším zmyslovým orgánom. Ponúkame vám produkt, ktorý vám umožní, aby ste sa o svoje oči vedeli sami aktívne starať. Zároveň vám bude dobrým pomocníkom v prípade chorôb a poranení očí. A vy si pri jeho používaní budete istí, že nemôže vašim očiam ublížiť.

  • OCUflash – čisté oči vďaka prírode.
  • OCUflash – keď príroda lieči...

Pekné slnečné počasie priam láka prežiť voľné chvíle v prírode, na horách alebo pri vode. Možno sa i vy práve chystáte na hory alebo k moru a preto nezabudnite na univerzálne očné kvapky, ktoré vám budú nápomocné v prípade akýchkoľvek ťažkostí s očami. 
V príjemnom letnom období zároveň dochádza k zhoršeniu stavu u početnej skupiny ľudí – u alergikov. V rámci komplexnej terapie alergie je okrem farmakoterapie veľmi dôležitou súčasťou i odstránenie alergénov, na čo však mnohí alergici dôraz nekladú. Nemali by zabúdať na výplachy očí, pri ktorých dochádza k odstráneniu alergénov, čím je znížená pravdepodobnosť podráždenia očí. 

Určite každý z vás pozná situáciu, keď pri pohľade do zrkadla uvidel svoje oči nepríjemne červené. Čo robiť, keď vás náhle prekvapia vaše „červené oči“? V absolútnej väčšine prípadov sú to menej závažné stavy, ktoré vás však značne obťažujú. Strata zraku alebo vážne poškodenie v týchto prípadoch nehrozí. A zvládnuť tento stav vám pomôžu i všestranní pomocníci z vašich lekárničiek. Šikovné očné kvapky, ktoré vašim očiam nikdy neublížia, ale vždy pomôžu. Očné kvapky bez interakcií s inými liekmi. Kvapky, ktoré majú súčasne niekoľko účinkov: dezinfekčný, antibiotický, sťahujúci, protizápalový. V očných kvapkách OCUflash sme využili stáročia známe poznatky o liečení očných ochorení výťažkom z Očianky lekárskej. Liečivé účinky Očianky lekárskej boli dobre známe už v staroveku a klasické národy v nej mali významnú liečivú rastlinu, o čom svedčí aj jej grécke pomenovanie „euphrasia“ – radosť, spokojnosť.

Začervenanie očí vzniká z viacerých príčin. V praxi sú to najčastejšie zápaly spojoviek, alergické reakcie, začervenania spôsobené kombináciou namáhania zraku pri pozeraní televízie alebo pri práci s počítačom spolu s nesprávne korigovanou očnou chybou (krátkozrakosť, ďalekozrakosť). Reaktívnu hyperémiu, čiže prekrvenie očí, však môžu spôsobovať i únava, plač, mechanické podráždenie, kontaktné šošovky, pobyt v zadymenom prostredí, ale i poúrazové stavy.

Aj syndróm suchého oka, pri ktorom dochádza k porušeniu zloženia slzného filmu, vedie k pocitu diskomfortu. OCUflash výrazne pomáha pri všetkých spomínaných stavoch červeného oka. Úplne nevyrieši len syndróm suchého oka. V tomto prípade musia byť navyše aplikované ešte umelé slzy.

ProVens