Kairinātas acis

Vai jūs pietiekami labi rūpējaties par savu ķermeni? Kā ir ar acīm?

Jūs stundām sēžat pie datora vai TV un katru dienu noslogojat savu redzi. Jūsu acis bieži ir pakļautas gaisa kondicionēšanai, sliktam apgaismojumam un daudziem citiem nelabvēlīgiem faktoriem. Mēs apgalvojam, ka mūsu redzes spēja ir mūsu vissvarīgākā sajūta. Tomēr mūsu rūpes par acīm nav pietiekamas. Tām vajadzētu būt tikpat ikdienišķām kā roku mazgāšana vai zobu tīrīšana.

Cilvēks ir vizuāla būtne. 80% no apkārtējās vides informācijas mēs uzņemam ar redzi. No šī viedokļa redze ir mūsu vissvarīgākā spēja. Mūsdienu pasaulē daudzi faktori ietekmē mūsu acis. Protams, ka nav iespējams pilnībā novērst šo faktoru ietekmi, bet vismaz ir iespējams mazināt šos daudzos riska faktorus. To vajadzētu darīt katru dienu. Nav iespējams novērst daudzās acu problēmas, bet ar kvalitatīvu un regulāru acu higiēnu var palīdzēt tās saglabāt izcilā funkcionālā stāvoklī.

Rūpējoties par mūsu acīm katru dienu, mēs varam izvairīties no problēmām nākotnē.

Ir daudz runāts par nepieciešamību aizsargāt sevi. Tomēr mazāk tiek minēts par acu aizsardzību. Ironiski, ka mūsu acis ir jutīgākais organisma orgāns.

Mēs piedāvājam Jums produktu, kas ļautu aktīvi rūpēties par acīm. Tajā pašā laikā tas būtu nenovērtējams draugs slimību vai acu traumu gadījumā. Esam pārliecināti, ka tas nekādā veidā nekaitēs Jūsu acīm.

* OCUflash - tīras acis, pateicoties dabai.

* OCUflash - kad daba dziedē...

Jauki saulaini laika apstākļi liek cilvēkiem pavadīt brīvo laiku dabā, kalnos vai tuvu ūdenim. Ja plānojat doties uz kalniem vai pie jūras, neaizmirstiet ņemt universālos acu pilienus, kas jums palīdzēs risināt acu problēmas.

Vasara noteiktai cilvēku grupai ar alerģiju ir ciešanu laiks. Papildus farmakoterapijai, kā daļa no visaptverošas pret alerģijas terapijas, ir ļoti svarīga alergēnu izdalīšana. Daudzi šādi pacienti tam nav pievērsuši pietiekamu uzmanību. Viņiem nevajadzētu aizmirst par acu skalošanu, kas izņem alergēnus un tādējādi samazina acu iekaisuma iespējamību.

Ikviens noteikti ir atradies situācijā, kad skatoties spogulī pamanījis, ka viņam (viņai) ir sarkanas acis. Ko darīt, ja Jums ir nepatīkams „sarkano acu” pārsteigums?

Lielākajā daļā gadījumu šis simptoms nav nopietns, bet ir apgrūtinošs. Šādos gadījumos nepastāv redzes draudi vai nopietna kaitējuma risks. “Daudzfunkcionālais palīgs” no pirmās palīdzības kastītes var glābt situāciju. “Gudrie acu pilieni”, kas nekad nekaitēs acīm, tikai palīdzēs tām. Tie ir acu pilieni bez mijiedarbības ar citām zālēm. Pilieni, kas palīdz vairākos veidos vienlaicīgi: kā dezinfekcijas līdzeklis, antibiotika, savelkošs un pretiekaisuma preparāts. OCUflash pilienos ir tikušas izmantotas gadsimtiem vecas zināšanas par acu problēmu ārstēšanu, izmantojot Žibulīša ekstraktu.

Ārstnieciskā žibulīša terapeitiskā iedarbība jau sen ir bijusi labi pazīstama. Klasiskās nācijas to uzskatīja par svarīgu ārstniecības augu, ko pierāda arī grieķu vārds “euphrasia” - prieks, apmierinātība.

Acu apsārtums var rasties vairāku iemeslu dēļ. Patiesībā visbiežāk sastopamie cēloņi ir konjunktīvas iekaisums, alerģiskas reakcijas, apsārtums, ko izraisa saspringtas redzes kombinācija. Piemēram, skatoties TV vai strādājot pie datora, kā arī slikti koriģēti redzes defekti (tuvredzība, tālredzība). Reaktīvo hiperēmiju, kas nozīmē pastiprinātu asinsriti acīs, var izraisīt nogurums, raudāšana, mehānisks kairinājums, kontaktlēcas, piedūmota vide vai traumas.

Sausās acs sindroms, pie kuru tiek izjaukta asaru plēves kompozīcija, izraisa diskomforta sajūtu. OCUflash labi palīdz mazināt acu apsārtumu visos minētajos gadījumos. Vienīgā lieta, kas nav pilnībā atrisināta, ir sausa acu sindroms, jo tai ir nepieciešamas mākslīgas asaras.

 

Dr Jaroslav Karhan, acu ārsts,

AK Olomoucas Medicīnas fakultātes Acu klīnika

Avots: publikācija Detský lekár 1/2007, 22. lpp