Сухе око

  • Синдром сухого ока.

Через зір ми отримуємо більше 80% всієї інформації. Очі є головним органом чуття, який пов’язує нас з довкіллям. Одночасно очі є найбільш чутливим органом чуття, на які впливають численні фактори навколишнього і робочого середовища. Отже, коли саме час почати піклуватися про свої очі? Відповідь однозначна – будь-коли, чим раніше, тим краще, бажано кожного дня. Синдром сухого ока на сьогоднішній день є одним з найчастіших захворювань. Ним страждає більше 20% населення, він відноситься до хвороб цивілізації. Він характеризується зниженням утворення сліз або їхнім збільшеним випаровуванням з поверхні ока. Це призводить до порушення промивання поверхні ока сльозами, тому рогівка стає менш захищеною і висихає. Пацієнти з цим синдромом зазвичай скаржаться на втому очей, відчуття стороннього тіла або піску в оці, подразнення, свербіж, печія, почервоніння, світлобоязнь, іноді тимчасове порушення зору впродовж дня. Відсутність лікування сухого ока може призвести до серйозного ураження зору. При появі перших ознак бажано звернутися до аптеки і придбати штучні сльози, призначені для лікування сухого ока. Потрібно завжди мати штучні сльози з собою та застосовувати їх тоді, коли це потрібно.

Точних інструкцій не існує. Комусь стає легше від однієї краплі, комусь від трьох. Штучні сльози зволожують очі і одночасно вимивають сторонні частинки, вони не завдають оку шкоди, немає небезпеки передозування. Якщо проблема не зникає, слід звернутися до офтальмолога. Парадоксально те, що сухе око може проявлятися надмірним сльозоутворенням. У такому випадку мова йде про порушення не кількості, а якості сліз. У такому випадку краще всього підходять штучні сльози, які посилюють всі шари слізної плівки.

  • Фактори ризику

Сухість очей може бути спричинена багатьма факторами. Комп’ютери, телеекрани, штучне освітлення, кондиціонування повітря, контактні лінзи, подорожі літаком, задимлення приміщень, вітер, забруднене довкілля. Ці проблеми часто посилюються старінням, гормональними змінами (вагітність, менопауза), прийманням ліків (контрацептивів, антидепресантів, антигістамінних препаратів, діуретиків), а також деякими захворюваннями (цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, автоімунні захворювання).

Хоча неможливо повністю виключити вплив цих факторів на наші очі, все ж багато факторів ризику можна принаймні мінімізувати шляхом покращення робочого середовища, дотриманням здорового способу життя і, звичайно ж, щоденним доглядом за своїми очима.

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ для здоров’я очей:

1.       Захищайте очі якісними сонцезахисними окулярами

2.         Проходьте регулярні огляду у офтальмолога

3.         Відповідним чином відкоригуйте робоче середовище і режим праці

4.         Свідомо моргайте

5.         Приймайте достатню кількість рідини

6.         Уникайте тривалого перебування у накурених місцях та у приміщеннях з кондиціонерами

7.         Використовуйте зволожувачі повітря

8.         Щодня гуляйте на свіжому повітрі

9.         Забезпечте прийом вітамінів та мінералів, необхідних вашим очам

10.       При сухості очей використовуйте штучні сльози

Гіпромелоза-П – штучні сльози першого вибору з пантенолом

Сенсивіт зволожуючий розчин з вітамінами А і Е

ОКУхіл С штучні сльози з гіалуроновою кислотою і лікарською календулою